Organizator:

Edycja 2019

24.03.2019 12:00:00

Podziel się

39. edycja Targów LUBDOM przeszła do historii.

Okna, drzwi, piece, bramy, kominki, materiały budowlane, podłogi, schody, meble, dekoracje, oświetlenie czy dachy to niewielka część oferty Targów LUBDOM, które odbyły się 22-24 marca 2019 r. w Targach Lublin. Trzydniowe spotkanie branży budowlanej, wnętrzarskiej, drzewnej i mieszkaniowej to także konferencje i szkolenia poświęcone zagadnieniom istotnym z punktu widzenia branży.

 


Od fundamentów po dekoracje

 

Budownictwo to zdecydowanie główny filar Targów LUBDOM. Wśród prezentowanych produktów pojawiły się materiały i chemia budowlana, stolarka drzwiowa i okienna, systemy wykończeniowe, instalacje czy dachy. Szeroki asortyment zaprezentowały firmy z branży wnętrzarskiej. Obejmował on m.in.: podłogi, schody, balustrady, armaturę i wyposażenie łazienek, oświetlenie, firany czy rolety, a także meble wypoczynkowe, kuchenne czy sypialniane utrzymane w różnych stylach. Nie zabrakło też oferty z obszaru aranżacji otoczenia domu

 

 

 

Dlaczego Targi LUBDOM od lat cieszą się niesłabnąca popularnością? Jak mówi Adam Głowacki, kierownik projektu „–Produkty o wysokiej jakości, renomowani producenci, znane marki - tak w skrócie można podsumować ekspozycję targową. I to właśnie, obok kompleksowości, stanowi największy atut LUBDOMU”
Oprócz części wystawowej, jak zwykle najlepsi z najlepszych fachowców pokazali co potrafią: dekarze wybudowali najprawdziwszy dom w hali wystawienniczej a płytkarze zaprezentowali cały proces układania terakoty.

 

Targi LUBDOM inspirują

 

O tym jak wcielić własne projekty w życie opowiedzieli uczestnicy debaty pt.: "Dom od architekta czy z katalogu. Projekty domów jednorodzinnych", gdzie swoimi unikatowymi doświadczeniami podzielili się przedstawiciele i goście Lubelskiej Izby Architektów RP. Inspiracji zwiedzającym dostarczyły również wystawy. „Indywidualne projekty domów jednorodzinnych i ich realizacje” - to właśnie tu można było obejrzeć najlepsze projekty domów indywidualnych w Lublinie. Lubelska Szkoła Sztuki i Projektowania zainspirowała odwiedzających do eksperymentów z wystrojem wnętrz prezentując przykłady prac dyplomowych swoich Absolwentów. 

 

 

 

O designie i architekturze słów kilka

 

Słowo design na Targach LUBDOM zostało odmienione przez wszystkie przypadki, a to wszystko za sprawą premierowej edycji Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury. „Trzeba otwarcie powiedzieć, że design z impetem wkroczył w zasadzie w każdy obszar ludzkiej aktywności. Właśnie to zainspirowało nas aby stworzyć wydarzenie skupiające w jednym miejscu wszystkich, którzy są związani z designem, wzornictwem, projektowaniem czy architekturą” – podkreśla Adam Głowacki. Gościem Specjalnym Kongresu był Piotr Polk. Aktor opowiadał o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 

 


 


 

Dwudniowe spotkanie upłynęło pod znakiem dyskusji m.in.: o roli designu we współczesnym świecie, edukacji w obszarze projektowania i designu oraz jej wpływie na zmiany cywilizacyjne, nowoczesnej architekturze wnętrz na świecie, trendach i kierunkach rozwoju branży budowlanej, nowoczesnym projektowaniu. Część szkoleniową poprowadził zaś Jerzy Osika - wykładowca i trener w zakresie sprzedaży, marketingu, zarządzania, visual merchandisingu i trendów konsumenckich.

 


Mieszkaniowy zawrót głowy!

 

Wspólnie z Targami LUBDOM odbyły się Targi Mieszkań i Nieruchomości. Deweloperzy i biura nieruchomości zaprezentowali nowoczesne mieszkania i apartamenty zarówno w centrum Lublina jak i na obrzeżach miasta. Sporą grupę wystawców stanowiły firmy oferujące domy w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojące. Nie zabrakło też usług dla indywidualnych inwestorów, którzy mają własną działkę, a chcą zbudować dom w stanie surowym, deweloperskim lub „pod klucz”. Zwiedzający mogli porównać oferty banków oraz skorzystać z porad specjalistów zajmujących się doradztwem finansowym.

 


  

Spotkanie branży drzewnej na targach LUBDREW

 

Wspólnie z Targami LUBDOM odbyły się Targi Obróbki Drewna LUBDREW. Połączenie wydarzeń poświęconych budownictwu oraz branży drzewnej sprzyja rozwojowi współpracy pomiędzy firmami różnych specjalności. Profesjonaliści z branży drzewnej, którzy odwiedzili LUBDREW mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi technologiami dostępnymi na rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna, uzyskali informacje odnośnie ich funkcjonowania, a nawet obejrzeli pracę urządzeń na żywo. Jak zawsze, udział w targach był również okazją do wymiany doświadczeń, informacji, wiedzy i kontaktów. Tegoroczna edycja targów LUBDREW obfitowała także w wydarzenia towarzyszące, m.in.: spotkanie połączone z prezentacją wiertarki ATUT, pokazy i prezentacje obróbki drewna prowadzone przez specjalistów z Polskiej Grupy CNC, InfoTec CNC, Felder Group oraz z portalu Kornikowo.pl. Firma InfoTec prowadziła przez wszystkie dni targowe szkolenia dla profesjonalistów, podczas których wykonano meble, a następnie przekazała je na cel charytatywny.

  

 

Nagrody Targowe rozdane!

 

Nieodłącznym elementem Targów jest konkurs targowy. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach konkursowych: „Produkt Roku” oraz „Forma Promocji Targowej”. W kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2019 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną za wałki malarskie nowej generacji 330 firmie XL-Tape-International. Komisja Konkursowa przyznała aż cztery wyróżnienia w tej kategorii:
  • za VROOM Vacuflo urządzenie do sprzątania otrzymała firma Posejdon Łukasz Walo
  • za stół teak korzeń na podstawie stalowej otrzymała firma Inne Meble
  • za kocioł gazowy firmy Bosch otrzymała firma Junkers Czesław Bloch
  • za urządzenie zabawowe Warzywniak otrzymała firma Simba
W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2019 Komisja Konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody. Nagrodę główną otrzymały: firma ROBI-REN PPHU oraz firma STYLOWE PODŁOGI. 

W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDREW 2019 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną firmie SERON Kołodziejczyk Sp. J. W kategorii Forma Promocji Targowej Targów Mieszkań i Nieruchomości nagrodę główną otrzymała firma BARTEK Drewniane Domy i Wnętrza.

Podczas trzech dni Targi odwiedziło blisko 10 000 osób. Organizatorzy dziękują wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom Honorowym, Branżowym, Medialnym oraz Partnerom za współtworzenie Targów LUBDOM, Targów Mieszkań i Nieruchomości oraz Targów LUBDREW.