Organizator:

Prelegenci

Jerzy Osika

Ekspert biznesu

Jerzy Osika

Ekspert biznesu
Ekspert biznesu wyposażenia wnętrz i marketingu wystawienniczego. szkoleniowiec, wykładowca i doradca.

Prowadzi szkolenia ze sprzedaży, visual merchandisingu, marketingu wystawienniczego, zarządzania, motywacji i trendów konsumenckich. Jest wykładowcą na międzynarodowych targach i konferencjach (m.in. w Las Vegas, Toronto, Hongkongu, Mumbaju, Frankfurcie nad Menem, Lipsku, Walencji, Porto, Kijowie). Członek jury konkursów w Polsce (m.in. Diament Meblarstwa, Ekspozycja Roku,) i na świecie (m.in. Global Innovation Awards w Chicago, RetailME Awards w Dubaju i Jeddah). Partner Strategiczny Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Producentów Mebli. Przedstawiciel w Polsce światowej agencji trendów Fashion Snoops z Nowego Jorku. Więcej informacji o trenerze: www.jerzyosika.com.

Wojciech Rynkowski

Ekspert
Extradom.pl

Wojciech Rynkowski

Ekspert
Extradom.pl
Od kilkunastu lat pracujący dla portalu. Na co dzień zajmuje się tworzeniem publikacji eksperckich związanych z tematami budowlanymi.

Jest także odpowiedzialny za przygotowanie, znanego już branży, katalogu Extradom. Wcześniejsza, wieloletnie praca w banku umożliwia mu całościowe spojrzenie na problematykę rynku mieszkaniowego w Polsce. Bogate doświadczenie zawodowe, połączone z licznymi kontaktami z pracowniami architektonicznymi na terenie kraju, umożliwia mu spojrzenie na tematykę budowlaną zarówno od strony inwestorów jak i architektów. Prywatnie - miłośnik podróży tych bliskich i dalszych, w trakcie których zawsze znajduje czas na spotkania z architekturą i przyrodą.

Małgorzata Michalska - Nakonieczna

Historyk sztuk
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

Małgorzata Michalska - Nakonieczna

Historyk sztuk
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie
Historyk sztuki, wykładowczyni akademicka, prodziekan kierunku projektowanie wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.

Doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, stypendystka Global Education Outreach Program, wieloletni pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej. Brała udział w wielu programach badawczych, edukacyjnych oraz projektach. Propagatorka wiedzy o architekturze historycznej i kulturze. Autorka publikacji z zakresu historii sztuki, architektury i kultury XIX i XX w. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Zainteresowania naukowe to historia sztuki, architektury i urbanistyki XIX i XX w. Kolekcjonerka przedmiotów kultury materialnej, m.in. historycznych cegieł i wieszaków reklamowych.

Mateusz Majewski

Magister sztuki
Wykładowca Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania na specjalności aranżacja wnętrz i projektowanie graficzne.

Mateusz Majewski

Magister sztuki
Wykładowca Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania na specjalności aranżacja wnętrz i projektowanie graficzne.
Magister sztuki, tytuł uzyskany na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Studiował także Projektowanie Ubioru na KSA w Krakowie.

Magister sztuki, tytuł uzyskany na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Studiował także Projektowanie Ubioru na KSA w Krakowie. Dotychczas pełnił funkcje grafika kreatywnego w ogólnopolskiej sieci retailowej współpracując z marketerami w tworzeniu doświadczenia klienta oraz wdrożeniu nowych linii produktów. Współpracuje z IKEA Polska jako projektant wnętrz i grafiki, obecnie zatrudniony na stanowisku menedżerskim odpowiada za wypracowanie oraz wdrażanie akcji komercyjnych, witalności i sezonowości. Wykładowca Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania na specjalności aranżacja wnętrz i projektowanie graficzne. Jako freelancer współpracuje z klientami indywidualnymi, deweloperami oraz instytucjami tworząc projekty graficzne i aranżacje wnętrz. Interesuje się cyfrowym malarstwem oraz psychologią designu. Kocha fotografię i magię programów graficznych. Lubi uczyć się i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Strona www: www.mateuszmajewski.eu

Jakub Ryszard Wysoczański

Ekonomista, matematyk
Ekonomista, Biegły Rewident, Prezes Zarządu Gemius SA

Jakub Ryszard Wysoczański

Ekonomista, matematyk
Ekonomista, Biegły Rewident, Prezes Zarządu Gemius SA
Ekonomista, matematyk. Ekspert w dziedzinie makroekonomii, współpracujący z Katedrą Polityki Rozwoju i Marketingu, Instytutu Ekonomii i Finansów, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Prowadzi prace badawcze w zakresie wpływu transferów pieniężnych na gospodarkę. Członek Polskiej Izby Biegłych Rewidentów, Fellow of the Association of Chartered Certified Accountants.

Kazimierz Kraczoń

Architekt
IARP

Kazimierz Kraczoń

Architekt
IARP
Architekt Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, od kilku kadencji członek i sekretarz Lubelskiej Okręgowej Rady IARP.

Od wielu lat prowadzi własną pracownię architektury. Autor projektów domów i budynków użyteczności publicznej m. in. hotelu Alter na Starym Mieście oraz kościoła Przemienienia Pańskiego w Lublinie. Równolegle do zainteresowań architektonicznych zawsze towarzyszyło mu zamiłowanie do rysowania i malowania. Zaowocowało to prowadzeniem autorskiej szkoły rysunku i malarstwa, w której przygotowuje młodzież na studia architektoniczne, a także prowadzi plenery rysunkowe i akwarelowe. Jako rysownik i akwarelista prezentuje prace na  wystawach indywidualnych i zbiorowych. W ramach współpracy z WBiA Politechniki Lubelskiej - promotor magisterskich prac dyplomowych na kierunku architektura. Jest członkiem Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

Maria Balawejder-Kantor

Architekt
IARP

Maria Balawejder-Kantor

Architekt
IARP
Ma bogate dokonania projektowe i realizacyjne, jest autorką i współautorką wielu obiektów mieszkalnych i użyteczności publicznej oraz rewaloryzacji obiektów zabytkowych i kształtowania przestrzeni wnętrz.

W których dźwięk, obraz i światło stawiają szczególne zadania przed architektem, a także otwartych przestrzeni rekreacyjnych w krajobrazie naturalnym.

Legitymuje się tytułem rzeczoznawcy budowlanego nadanym przez Izbę Architektów RP.

Ceni pracę zespołową i aktywność społeczną.

Współorganizatorka i członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej, w latach 210-2018 przewodnicząca LBO Rady IARP, obecnie członek LBO Rady IARP.

Jest członkiem Stowarzyszenia Architektów Polskich, pełniła m. in. funkcję sekretarza Głównego Sądu Koleżeńskiego, później – sekretarza Głównej Komisji Rewizyjnej SARP. Członek Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Oddział Lublin.

Współwłaścicielka i Prezes Zarządu Autorskiego Biura Architektury Investprojekt-Partner 6 Sp. z o.o. w Lublinie, w ramach której realizuje swoją twórczą aktywność zawodową.

Z Targami Lublin S.A. współpracuje nieprzerwanie od 2013 r. Kurator wystawy ARCHITEKTURA EKOlogiczna – wybór czy powinność? przygotowanej przez LBOIA RP na Targi Budowlane LUBDOM 2022.

Natalia Przesmycka

dr hab. inż. architekt
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego

Natalia Przesmycka

dr hab. inż. architekt
Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Ukończyła podyplomowe studia Master of European Urban Design oraz na kierunku Malarstwo.

Natalia Przesmycka (1979), dr hab. inż. architekt. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2003). Ukończyła podyplomowe studia Master of European Urban Design, (European Urban Design Laboratory Tilburg 2007) oraz na kierunku Malarstwo (UMCS 2021). Studia doktoranckie na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskała tytuł dr inż. nauk technicznych, architektura, specjalność: urbanistyka, temat pracy – Przeobrażenia urbanistyczne Lublina w latach 1815-1939, zaś w 2020 roku stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka. W latach 2018-2020 członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Autorka ponad 40 publikacji naukowych i popularyzatorskich, promotor prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich. Stale współpracuje z czasopismami branżowymi.

Od 2004 roku zatrudniona na Politechnice Lubelskiej. Obecnie profesor na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego. Czynny zawodowo architekt - członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP, obecnie z-ca przewodniczącego Rady LOIA. Stara się łączyć zainteresowania naukowe z praktyką projektową i działać na rzecz współpracy środowiska zawodowego z uczelniami. Autorka szeregu projektów zagospodarowania przestrzeni publicznych, budynków usługowych i mieszkaniowych oraz modernizacji obiektów służby zdrowia.

Piotr Beer

Prof. dr hab. inż.
Katedra Technologii i Przedsiębiorczości w przemyśle drzewnym INDM SGGW w Warszawie

Piotr Beer

Prof. dr hab. inż.
Katedra Technologii i Przedsiębiorczości w przemyśle drzewnym INDM SGGW w Warszawie
Pracownik Katedry Technologii i Przedsiębiorczości w przemyśle drzewnym INDM SGGW w Warszawie.

Rozprawę doktorską wykonał i obronił w formie co-tutelle w 1998 roku w SGGW w Warszawie oraz ENSAM Cluny we Francji. Stopień naukowy dra hab. uzyskał 2002 roku w WTD UP w Poznaniu. Od 2009 roku jest profesorem tytularnym. Osiągnięcia: publikacje w języku obcym – 89, wdrożenia – 3, patenty i wynalazki – 9, projekty międzynarodowe – 16, projekty krajowe – 21, nagrody rektorskie – 5. Promotor 6 zakończonych prac doktorskich, w tym 2 z wyróżnieniem, w WTD SGGW w Warszawie, WTD UP w Poznaniu i WM PŁ w Łodzi. W pracy naukowo-dydaktycznej zajmuje się głównie wybranymi konstrukcjami i technologiami produkcji materiałów drewnopochodnych oraz mebli. Jednymi z głównych osiągnięć jest opracowanie wraz z zespołami płyt wiórowo-pilśniowych oraz okleinowania asymetrycznego elementów płytowych meblarskich. Oba rozwiązania technologiczne czekają na etap wdrożenia.

Małgorzata Okoń-Grotowska

Architekt, konserwator.
Okoń Parkiety Pałacowe

Małgorzata Okoń-Grotowska

Architekt, konserwator.
Okoń Parkiety Pałacowe
Architekt, konserwator. Rzeczoznawca, właściciel firmy Okoń Parkiety Pałacowe.

Zajmuje się oceną i konserwacją zabytków, specjalizuje się w historycznych posadzkach drewnianych. Na swoim koncie ma takie realizacje jak Zamek w Książu, Zamek w Janowie Podlaskim, Zamek w Lublinie, Pałac w Jabłonnej, Pałac Czartoryskich, Pałac w Kozłówce. Specjalista eko-designu, projektowania w rozwoju zrównoważonym, smart designu. Prowadzi badania nad upcyklingiem, ma na koncie wdrożenia przemysłowe projektów mebli w metodologii upcyklingu. Designer i projektant mebli, laureat wielu nagród.