Organizator:

Zaproszenie Lubelskiej Okręgowej Rady Izby Architektów RP na Targi LUBDOM 2024

Podziel się

 

Szanowni Państwo,

Obecnym Targom Budowlanym Lubdom 2024 oraz V Wschodniemu Kongresowi Designu i Architektury ponownie towarzyszy hasło ekologia, pokazując, że zagadnienia ekologii w otoczeniu człowieka i przemyśle bynajmniej nie zostały wyczerpane. Wciąż poszukujemy odpowiedzi na to, jakie rozwiązania są konieczne, aby nasze życie uczynić rzeczywiście „ekologicznym”.

 

Nie ma wątpliwości, że powinniśmy żyć szanując środowisko, w którym żyjemy. Rozwój technologiczny, a wraz z nim coraz lepszy komfort życia niesie ze sobą niebezpieczeństwo utraty świadomości, kim na Ziemi jesteśmy i jak mamy z dóbr, jakie nam ona daje korzystać.  Z drugiej strony pojawiają się systemowe rozwiązania coraz częściej kontestowane, które w rozumieniu wielu nie są właściwe i nie prowadzą do rozwiązania problemów. Jak na te sprawy patrzą zaproszeni na targi goście? Jak do tych problemów podchodzą producenci, a co uważają naukowcy zajmujący się zagadnieniami ekologii? Zapraszamy na targi, które kontynuują podjętą próbę odpowiedzi na te zagadnienia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą producentów i wykonawców prezentujących rozwiązania ekologiczne, szanujące środowisko naturalne i pozwalające zaoszczędzić energię niezbędną do naszego funkcjonowania.

 

W obecnej edycji Architekci IARP przygotowali spotkania związane z mieszkalnictwem wielorodzinnym. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, co decyduje o tym, że na osiedlu, w lokalnej społeczności, mieszka nam się dobrze, a jakie czynniki wpływają na to, że przestrzeń ta staje się aspołeczna. Jaką rolę odgrywają w tym lokalne władze, planiści, architekci, deweloperzy – a co zależy bezpośrednio od mieszkańców. I gdzie w tej przestrzeni szukać ekologii. Prelekcjom towarzyszyć będzie wystawa prezentująca realizacje budynków wielorodzinnych zaprojektowanych przez lubelskich architektów, a na stoisku Izby Architektów RP w określonych godzinach udzielane będą bezpłatne porady architektoniczne.

 

 

mgr inż. arch. Kazimierz Kraczoń – architekt IARP

sekretarz Lubelskiej Okręgowej Rady Izby Architektów RP