Organizator:

Za nami pierwszy dzień Targów Budowalnych LUBDOM 2023

Podziel się

Fascynujące prelekcje mistrzów lubelskiego świata nauki, designu i architektury, wystawy najciekawszych projektów budowlano-architektonicznych w rejonie oraz ogrom przyciągających wydarzeń towarzyszących dla dzieci i nie tylko – to wszystko to zaledwie namiastka tegorocznych atrakcji. 42 edycja Targów Budowalnych LUBDOM została oficjalnie rozpoczęta!

 

Uroczyste otwarcie Targów LUBDOM 2023, Wystawy Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW&METALL oraz Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury odbyło się w 25 marca o godzinie 11:00. Po zakończeniu części oficjalnej, scena główna została oddana w ręce prelegentów IV Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury. Tegoroczny temat przewodni spotkania stanowiło hasło: „Ekologia w otoczeniu człowieka i w przemyśle”.

 

Uczestnicy mieli okazję wysłuchać między innymi takich wystąpień jak: „Wiejski, nadrzeczny design ekologiczny” autorstwa dr Dawida Soszyńskiego, specjalisty od spraw wiejskiego krajobrazu; „Modernizm i termomodernizacja w architekturze Lublina lat 30 XX wieku”, o których opowiedziała ekspertka w dziedzinie historii sztuki i architektury, dr Małgorzata Michalska-Nakonieczna, czy też „Zamość na Liście Światowego Dziedzictwa. Wielowątkowa wartość historycznego miasta”, przedstawionego przez dr Grażynę Michalską, wieloletnią profesjonalistkę w temacie szeroko pojętej ochrony dziedzictwa kulturowego. Z kolei zadania rozwinięcia pojęcia „Nowy Europejski Bauhaus” podjęła się architekt Małgorzata Okoń-Grotowska.

 

W trakcie Kongresu nie zabrakło również kilku słów na temat  „Nowego kształtu zieleni miejskiej” opowiedzianych przez dr inż. Ewelinę Widelską, poruszenia kwestii „Drzewa jako materiału plastycznego w architekturze krajobrazu” przez specjalistkę nauk rolniczych w zakresie ogrodnictwa, dr Joannę Rendę, a także omówienia „Zasad eko-projektowania mebli” przez prof. dr. hab. Piotra Beera na przykładzie prac studentów WTD SGGW.

 

Sobotnie wystąpienia swoją obecnością zaszczyciła również Gościni Specjalna: architekt wnętrz Anna Bedlicka-Góźdź, właścicielka Pracowni AB Studio, która w swojej prelekcji poruszyła temat wnętrza w symbiozie z otoczeniem. W przerwach między poszczególnymi prelekcjami, słuchacze mieli możliwość bliższego przyjrzenia się różnorodnym wystawom, zarówno meblarskim, architektonicznym czy budowlanym, jak i artystyczno-fotograficznym.

 

Poza licznymi wystąpieniami Gości Kongresu, na uczestników Targów Budowalnych LUBDOM przez cały czas trwania wydarzenia czekało morze innych atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z projektowania wnętrz w programie graficznym, wspólne tworzenie opasek kwiatowych i biżuterii florystycznej, a także spotkanie poświęcone renowacji posadzek drewnianych. Zainteresowanie zwiedzających obserwowano również przy strefie bezpłatnych porad architektonicznych. Natomiast dzieci mogły spędzić wyjątkowy czas w strefie zabaw kreatywnych, pobawić się gliną na warsztatach z ręcznego wyrobu cegieł oraz wyszaleć się w kompleksowym centrum rozrywki Mania Skakania.

 

Zwieńczeniem pierwszego dnia Targów Budowlanych LUBDOM 2023 była otwarta debata moderowana przez dziennikarkę telewizyjną, Małgorzatę Siennicką. Udział w dwugodzinnej dyskusji wzięli wszyscy Goście Kongresu Naukowego, a podejmowane tematy oscylowały przede wszystkim wokół zagadnień ekologicznych, czy też związanych z relacją: środowisko naturalne a biznes.

 

Targi Budowlane LUBDOM 2023 potrwają jeszcze do niedzieli 26 marca. Zapraszamy jutro w godzinach 10:00-17:00. 

 

Wiosenna edycja Targów Budowlanych LUBDOM 2023 już 25 - 26 marca 2023 roku w Targach Lublin!

 

Odwiedź 42. edycję Targów Budowlanych LUBDOM 25-26 marca 2023 roku i osobiście zapoznaj się z ofertą Wystawców!

 

 

 

Brzmi nieźle? Obiecujemy, że nie zwalniamy tempa! Już teraz zapraszamy w niedzielę, 26 marca na drugi dzień Targów LUBDOM 2023, Wystawy Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW&METALL oraz Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury.