Organizator:

Virtual Quest na Targach LUBDOM!

Podziel się

Odwiedź stoisko Virtual Quest i poznaj nowy wymiar nauki!

W tym roku na Targach LUBDOM wyjątkowa atrakcja dla dużych i małych zwiedzających. Zapraszamy Was serdecznie do odwiedzenia stoiska Virtual Quest, na którym spojrzycie na naukę zupełnie w innym wymiarze!

 

Virtual Quest to nie tylko rozrywka, ale także edukacja! Grupa młodych otwartych na nowe rozwiązania osób stworzyła miejsce, które uczy i bawi. Ich cel to doskonalenie poziomu edukacji na różnych jej poziomach. Virtual Quest  to firma innowacyjna zajmująca się  produkcją i rozpowszechnianiem edukacyjnych filmów VR. Działania, których się odejmujemy mają na celu ułatwienie procesu nauczania i uczenia się.

 

 

 

Poprzez filmy edukacyjne dla dzieci i młodzieży przy użyciu wcześniej wspomnianej technologii VR możemy przenieść się  w niedostępne miejsca na Ziemi i w Kosmosie, jak również przekazać cenne dawki informacji, które widzowie przyswajają  z uśmiechem, dzięki temu iż wszystko o czym mowa znajduje się w zasięgu ręki.
 

Po pokazach w przedszkolach, szkołach i eventach, zauważamy że emisja filmów VR przynosi zamierzone rezultaty, a mianowicie dzieci szybciej zapamiętują informacje na tematy poruszane w obejrzanych filmach. 


Innowacyjna technologia sprzyja też rozwijaniu komunikatywności między dziećmi, wymieniają się one wzajemnie wrażeniami, nawiązując dialog i wzbogacając przy tym swoje słownictwo. Taki seans pobudza zainteresowanie dziecka  danym tematem, co pozwala na przystąpienie do realizacji lekcji. Często zdarza się, że dzieci po obejrzeniu konkretnych  filmów znajdują swoje nowe hobby i sięgają po książki lub do innych źródeł informacji w celu zgłębienia swojej wiedzy.

Na chwilę obecną posiadamy trzy filmy o różnej tematyce, które wpisują się w podstawę programową szkół podstawowych i przedszkoli, przekazując wiedzę w sposób innowacyjny. 

1. Kosmos (Space quest) – lewitując w Kosmosie między planetami oglądamy je z bliska i dzięki temu mamy wrażenie, że wszystkie planety Układu Słonecznego mamy w zasięgu ręki. Bliskość planet i komentarz lektora, pozwalają dzieciom w przystępny sposób przyswoić informacje na temat obiektów znajdujących się w Kosmosie.

2. Dinozaury (Dino quest) – widz ma możliwość zobaczenia z bliska najbardziej znanych gatunków dinozaurów i dzięki temu przenosi się do epoki w której królowały olbrzymie gady. Pobudza to wyobraźnię dziecka i zachęca do późniejszego zgłębiania wiadomości na temat wymarłych zwierząt.

3. Świat podwodny ( Sea Quest) – Pozwala na bliskie spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach. Podczas filmu wokół nas przepływają żółwie, płaszczki czy np. rekiny. Obserwując pływające wokół nas  stworzenia, jednocześnie słuchamy ciekawostek na ich temat.

Z czasem będziemy poszerzać naszą ofertę o kolejne filmy, które będą wpisywały się w tok nauczania dzieci i młodzieży. Produkt nasz jest zgodny z nowym trendem zwanym “Edutainment” czyli metodą nauki polegającą na łączeniu rozrywki z edukacją.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty pamiętając, że nie chcemy zastąpić rzeczywistości, ale ją udoskonalić i przyczynić się do jeszcze lepszego poziomu edukacji.

 

 

Zapraszamy również na stoisko Vitual Quest na Targach LUBDOM!