Organizator:

Podsumowanie 43. edycji Targów LUBDOM!

Podziel się

Dziękujemy Zwiedzającym, Wystawcom, Patronom i Partnerom Targów za współtworzenie tego wydarzenia.

 

Podsumowanie Targów LUBDOM 2024

Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 43. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca
im 5. edycja Wschodniego Kongresu Naukowego Designu i Architektury dobiegły już końca, jeszcze raz przypomnijmy, co dokładnie wydarzyło się 13 i 14 kwietnia 2024 w Targach Lublin.

 

 

 

Tegoroczni Wystawcy i ich bogata oferta

W tegorocznym wydarzeniu sektora budowlanego, organizowanym przez Targi Lublin S.A., wzięło udział niemal 100 wystawców i firm, prezentując najnowsze osiągnięcia technologiczne z dziedziny designu, architektury i budownictwa, skupiając się na energooszczędnych rozwiązaniach i zrównoważonym rozwoju. Wśród Zwiedzających duże zainteresowanie wzbudziły oferty nowoczesnych pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, innowacyjnych systemów kominkowych, instalacji systemów dystrybucji gorącego powietrza i optymalizacji technik grzewczych, termoizolacji cienkowarstwowej oraz systemów osłonowych, idealnych do wiosennych aranżacji tarasów i ogrodów.

Na hali C Targów Lublin zaprezentowano także najnowszą ofertę wiodących firm branży budowlanej i architektonicznej na polskim rynku, w tym mebli, podłóg, drzwi, wyrobów stalowych, prefabrykatów betonowych, stolarki okiennej i drzwiowej, modułowych konstrukcji, charakteryzujących się nowoczesnym designem, ogrodzeń palisadowych czy pergoli.

Ponad 7 tysięcy Zwiedzających miało okazję zapoznać się z najnowszymi trendami, znaleźć inspiracje i skorzystać z strefy bezpłatnych porad architektonicznych Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP i Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie, jak również zasięgnąć porad projektowych w strefie IKEA.

Targi LUBDOM 2024 to znacznie więcej niż wystawy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To także ogrom innych wydarzeń towarzyszących, takich jak: warsztaty florystyczne, pokazy glazurnicze i zduńskie, wystawy fotografii i prac projektowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje ciesząca się dużą popularnością efektowna wystawa na temat dekarbonizacji procesów budowlanych - wprowadzenia materiałów naturalnych o zerowym śladzie węglowym, w tym drewna do gospodarki obiegu cyrkularnego w budownictwie.

 

 

 

O eco designie, czyli 5. Wschodni Kongres Naukowy Designu i Architektury

W trakcie Targów Budowlanych LUBDOM 2024 miała miejsce także 5. edycja Wschodniego Kongresu Naukowego Designu i Architektury, czyli spotkania z udziałem znaczących postaci ze świata designu i architektury. Tegoroczne spotkanie skupiło się na tematyce ekologii oraz EKO DESIGNu w przemyśle i życiu codziennym. Dzięki udziałowi cenionych ekspertów w swoich dziedzinach, wykłady charakteryzowały się profesjonalnym podejściem i przekazywały solidną wiedzę w sposób zrozumiały dla wszystkich. Prelegenci i uczestnicy debat, pochylili się nad istotą budownictwa przyjaznego środowisku naturalnemu i człowiekowi, zagadnieniem zrównoważonego rozwoju w mieście z perspektywy sztucznej inteligencji, a także wykorzystaniem potencjału eko designu w przemyśle drzewnym.

W ramach Kongresu dyskutowano nad istotą ekologii w przestrzeni miejskiej, znaczeniu audytu energetycznego i zielonych technologii cyfrowych w kontekście przyszłości zrównoważonego designu, a także na temat budownictwa przyjaznego środowisku naturalnemu i człowiekowi, perspektyw i celów budownictwa wielorodzinnego.

Gość specjalny drugiego dnia Kongresu - mgr inż. architekt Maria Balawejder-Kantor, reprezentująca Lubelską Okręgową Izbę Architektów RP, podejmując temat twórczej roli architekta w kształtowaniu przestrzeni architektoniczno-urbanistycznej jako części środowiska zbudowanego, głęboko poruszyła słuchaczy zgromadzonych w sali konferencyjnej.

Zwieńczeniem Kongresu Naukowego było rozwiązanie konkursu z nagrodami – Zwycięzcy którzy uczestniczyli w największej liczbie naukowych wykładów oraz podali najciekawsze propozycje na motto przewodnie przyszłorocznego spotkania, otrzymali designerskie lampki eco designu oraz vouchery na usługi projektowania wnętrz IKEA.

 

 

 

Konkurs Targowy i jego liczni laureaci

Targi Budowlane LUBDOM nie byłyby kompletne bez wyróżnienia najlepszych wystawców w Konkursie Targowym. W kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2024 Komisja zadecydowała o przyznaniu jednej nagrody głównej, 3 wyróżnień specjalnych i 7 równorzędnych wyróżnień.

 

Wyróżnienia w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2024:

  • za Drzwi antywłamaniowe akustyczne Mozart Plus otrzymała firma Stalprodukt Zamość,
  • za Blachodachówkę modułową ONYX otrzymała firma Blachy Ziemiński,
  • za Termolock otrzymała firma Foss Dystrybucja,
  • za Gazowy Kocioł Kondensacyjny Bosch Condens otrzymała firma Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno – Handlowe Czesław Bloch,
  • za produkt Pustak Keramzytowy TERMBET 24 otrzymała firma Brukdom,
  • za serię urządzeń OCEAN otrzymała firma Simba Group Sp. Z o.o.,
  • za Prime Aluminium System otrzymała firma TABAL sp. Z o.o.

Wyróżnienie specjalne w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2024:

  • za Serię Mebli Barbara otrzymała firma Okoń Parkiety Małgorzata,
  • za Panel Kominkowy LC 600 otrzymała firma Stabica Sp. Z o.o.,
  • za Ekoblok SBR 12 RLM otrzymała firma Przedsiębiorstwo Usługowe Trakt Krzysztof Tracz.

 

Nagrodę główną w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2024 za produkt VOLTAPORT
– modułowe konstrukcje prefabrykowane z dachem fotowoltaicznym Komisja Konkursowa przyznała firmie VOLTAPORT Grupa Kominox.

W drugiej kategorii konkursów targowych - Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2024 wyróżniono firmę Domo Okna i Drzwi, zaś nagrodę główną otrzymał Instytut Ochrony Środowiska - Państwowy Instytut Badawczy.

 

 

 

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom oraz Partnerom Targów za współtworzenie tego wydarzenia. Podziękowania kierujemy również w stronę Prelegentów V Wschodniego Kongresu Naukowego Designu i Architektury za inspirujące wystąpienia i merytoryczne dyskusje.

 

 

 

Fotorelacja z Targów LUBDOM 2024