Organizator:

Podsumowanie 42. edycji Targów LUBDOM

Podziel się

Za nami 42. edycja Targów LUBDOM. Zapoznaj się z podsumowaniem Targów.

Podsumowanie Targów LUBDOM

Dwa dni wypełnione rozmaitymi atrakcjami, wymiana doświadczeń branżowych i godziny inspirujących dyskusji – choć 42. Edycja Targów Budowlanych LUBDOM, towarzysząca im 4. edycja Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury oraz 10. edycja Wystawy Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL dobiegły już końca, jeszcze raz przypomnijmy, co dokładnie wydarzyło się 25 i 26 marca 2023 w Targach Lublin.

 

Wystawcy i ich bogata oferta

W tegorocznym spotkaniu sektora budowlanego udział wzięło blisko 100 Wystawców i firm reprezentowanych, którzy przedstawili najświeższe nowinki technologiczne ze świata designu, architektury i budownictwa. Temat przewodni 42. edycji Targów LUBDOM stanowiły energooszczędne rozwiązania i zrównoważony rozwój – nic więc dziwnego, że to właśnie oferty nowoczesnych pomp ciepła, paneli fotowoltaicznych, innowacyjnych systemów kominkowych, termoizolacji cienkowarstwowej czy wystawy eko mebli cieszyły się szczególnym zainteresowaniem wśród Zwiedzających.

Jednakże na hali C Targów Lublin nie zabrakło również stoisk specjalistów od instalacji systemów dystrybucji gorącego powietrza i optymalizacji technik grzewczych, a także wystaw prezentujących najnowszą ofertę produktową największych liderów branży budowlanej i meblarskiej na Polski rynku, w tym firm zajmujących się sprzedażą mebli, dystrybutorów podłóg i drzwi, producentów certyfikowanych wyrobów z różnych rodzajów stali i przedstawicieli stolarki otworowej w zakresie okien, bram garażowych i drzwi wejściowych. Blisko 7 tysięcy odwiedzających Targi pasjonatów budownictwa, architektury i wystroju wnętrz miało okazję zapoznać się z aktualnymi trendami branży budowlanej, zaczerpnąć nieco wiosennych inspiracji oraz skorzystać z możliwości fachowego doradztwa.

 

 

Jakie jeszcze atrakcje czekały na Uczestników Targów LUBDOM?

Targi LUBDOM 2023 to znacznie więcej niż wystawy nowoczesnych rozwiązań technologicznych. To także ogrom innych wydarzeń towarzyszących, takich jak: warsztaty tematyczne dla dzieci i dorosłych, wystawy fotografii, malarstwa czy prac projektowych, tudzież bezpłatna strefa porad architektonicznych Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP.

Starsi wiekiem Uczestnicy mieli okazję nauczyć się sztuki projektowania wnętrz w programie graficznym, własnoręcznie przygotować opaski kwiatowe oraz biżuterię florystyczną, poznać tajniki układania parkietów pałacowych, a nawet wypróbować nowoczesne elektronarzędzia dla cieśli, parkieciarzy i stolarzy. Z kolei najmłodsi mogli wziąć udział w warsztatach „Mała cegielnia”, odtwarzających technologię ręcznego wyrobu cegieł na Lubelszczyźnie, pobawić się w strefie kreatywnych zabaw czy wyszaleć w parku trampolinowym Mania Skakania.

Natomiast w sekcji wystaw sztuki  Zwiedzający bardzo chętnie podziwiali między innymi: prace projektowe architektury krajobrazu KUL, prace dyplomowe słuchaczy specjalności Aranżacja Wnętrz Niepublicznego Policealnego Studium Plastycznego oraz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania, wystawę fotografii „Retro-spekcje – Upcykling w kostiumie i scenografii” oraz pokaz moodbordów inspirowanych dziełami sztuki, przekształconych na projekty wnętrz i przedmiotów użytkowych autorstwa studentów WSPiA. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również ekspozycja „ARCHITEKTURA EKOlogiczna – wybór czy powinność?”, czyli projekty i realizacje ukazujące spojrzenie lubelskich architektów na temat zwrócenia środowiska zbudowanego ku naturze.

 

Naukowym okiem, czyli IV Lubelski Kongres Naukowy Designu i Architektury

W ramach jednego z największych wydarzeń w branży budowlanej we Wschodniej Polsce odbyła się również 4. edycja Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury, czyli spotkania zrzeszającego ważne osobistości ze świata nauki i architektury. Tegoroczna odsłona poświęcona była zagadnieniom związanym z ekologią i ECO DESIGN-em w przemyśle oraz w otoczeniu człowieka. Dzięki obecności ekspertów w swoich dziedzinach, w trakcie trwania otwartych wykładów nie zabrakło specjalistycznego podejścia do tematu i rzetelnej wiedzy, przekazanej w zrozumiały dla każdego sposób.

Dodatkową atrakcję Kongresu stanowiły także dwie fascynujące debaty, podczas których Prelegenci dyskutowali o przyszłości ekologicznej planety, Europejskim Zielonym Ładzie w kontekście reakcji UE na zmianę klimatu i degradacji środowiska, a także pochylili się nad zagadnieniem upcyklingu i wykorzystania potencjału biomateriałów w nowoczesnym budownictwie. Zwieńczeniem Kongresu Naukowego było rozwiązanie konkursu z nagrodami – czwórka Zwycięzców, która uczestniczyła w największej liczbie naukowych wykładów oraz podała najciekawsze propozycje na motto przewodnie przyszłorocznego spotkania, otrzymała pamiątkowe lampki eco designu.

 

 

Sztuka obróbki drewna i metalu – LUBDREW & METALL

Wystawa Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL towarzysząca Targom Budowlanym LUBDOM to już tradycja. Podczas 10 edycji tego wydarzenia, Zwiedzający mieli szansę zapoznać się z ofertą firm działających w sektorze drzewnym i metalowym oraz przyjrzeć się wykorzystywanym przez nich maszynom podczas prac pokazowych. Ponadto fachowcy, specjalizujący się w obróbce drewna i metalu, bardzo chętnie odpowiadali na wszystkie zadawane pytania, udzielali profesjonalnych porad, a nawet zachęcali Odwiedzających do spróbowania własnych sił w obsłudze poszczególnych sprzętów.

 

 

 

Konkurs Targowy i jego laureaci

Targi Budowlane LUBDOM nie byłyby kompletne bez wyróżnienia najlepszych wystawców w Konkursie Targowym. W kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2023 Komisja zadecydowała o przyznaniu jednej nagrody głównej oraz 3 równorzędnych wyróżnień.

Wyróżnienia w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2023:

  • za EKOBLOK otrzymała firma Przedsiębiorstwo Usługowe Trakt Krzysztof Tracz.
  • za pompę Ciepła COMPRESS 3000 AWS otrzymała firma Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Czesław Bloch Autoryzowany Partner Junkers Bosch.
  • za blachodachówkę MILLENIUM otrzymała firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe DACH-STYL Jan Ciak.

Nagrodę główną w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2023 przyznano firmie Simba GROUP Sp. z o.o. za Zestaw Jungle.

W drugiej kategorii konkursów targowych - Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2023 - nagrodę otrzymała firma Carmin SPF Sp. z o.o.

Z kolei nagrodę w kategorii Forma Promocji Targowej Wystawy Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL otrzymała firma NESTRO Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe sp. z o.o.

 

 

Jeszcze raz ogromnie dziękujemy wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom oraz Partnerom Targów za współtworzenie tego wydarzenia. Podziękowania kierujemy również w stronę Prelegentów IV Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury za inspirujące wystąpienia i merytoryczne dyskusje.

 

Przypominamy, że kolejna edycja Targów Budowlanych w Lublinie odbędzie się w terminie 13-14 kwietnia 2024. Do zobaczenia!

Fotorelacja LUBDOM 2023