Organizator:

41. edycja Targów LUBDOM za nami!

Podziel się

Okna, drzwi, piece, pompy ciepła, kominki, panele fotowoltaiczne, kostka brukowa, podłogi, dachy, żaluzje ogrodowe, stoły z drewna i żywicy, III Lubelski Kongres  Naukowy Designu i Architektury, liczne wystawy i warsztaty skierowane do najmłodszych zwiedzających – tak wyglądała 41. edycja Targów LUBDOM, która w dniach 7-9 października 2022 roku odbyła się w Targach Lublin.

 

Odnawialne źródła energii priorytetem rynku

Podczas trzech dni w hali C Targów Lublin zaprezentowało się ponad 70 wystawców, będących przedstawicielami branży budownictwa, architektury i designu. Wśród wystawców oraz zainteresowań zwiedzających zauważalny był silny trend doradztwa w zakresie dobru i użytkowania urządzeń grzewczych z naciskiem na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i ekonomicznych metod ogrzewania powierzchni. Wiele stoisk prezentowało urządzenia grzewcze – pompy ciepła, piece, kotły centralnego ogrzewania, kominki, a także rozwiązania z branży energetycznej, uwzględniające wykorzystanie nowoczesnych technologii i systemów Smart Home do sterowania urządzeniami. Zwiedzający licznie zasięgali porad ekspertów dotyczących wymiany dotychczas używanych urządzeń grzewczych na bardziej ekologiczne i wydajne zamienniki.

 

Ekologia i eco design tematem przewodnim Kongresu

III Lubelski Kongres Naukowy Designu i Architektury, towarzyszący Targom LUBDOM przybliżył słuchaczom i zwiedzającym Targi LUBDOM istotę ekologii w otoczeniu człowieka i przemyśle. Największym zainteresowaniem słuchaczy, zgromadzonych w sali konferencyjnej hali C Targów Lublin, cieszyła się debata ukazująca uczestnikom ujęcie ekologii w praktyce architekta oraz wykłady ukierunkowane na metody skutecznego pozyskania działki pod budowę i wybór optymalnego projektu domu. Trzy dni pasjonujących wykładów i spotkań z architektami, projektantami i ekspertami z dziedziny eco designu przyczyniły się do popularyzacji świadomego planowania przestrzeni w zgodzie z trendami ekologicznymi.

 

Wystawy na Targach LUBDOM – architektura ekologiczna, recykling i perspektywa młodych artystów

Targom Budowlanym LUBDOM towarzyszyły liczne wystawy. Zwiedzający mogli zapoznać się z wystawą designu inspirowanego estetyką Dalekiego Wschodu i wystawą prac dyplomowych słuchaczy specjalności Aranżacja Wnętrz Niepublicznego Policealnego Studium Plastycznego w Lublinie. Uczestnicy Targów LUBDOM mogli podziwiać także wystawę mebli IKEA przeprojektowanych przez studentów Projektowania Wnętrz, w ramach programu MATCH, z wykorzystaniem motywów ludowych, mającą na celu promocję lokalnego ludowego dziedzictwa materialnego i idei recyklingu oraz wystawę prac dyplomowych słuchaczy specjalności Aranżacja Wnętrz Niepublicznego Policealnego Studium Plastycznego w Lublinie i Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Zaprezentowano również projekty i realizacje ukazujące spojrzenie lubelskich architektów na temat zwrócenia środowiska zbudowanego ku naturze. Odbyła się także premiera grafiki Hogenberga z 1618 roku, pt. „Widok miasta Lublin”, ze zbiorów prywatnego kolekcjonera lubelskiego.

 

Pokazy obróbki drewna i metalu

Tegorocznej edycji Targów LUBDOM towarzyszyła Wystawa Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW&METALL. Zwiedzający mogli zapoznać się z narzędziami specjalistycznymi dla sektora drzewnego, uczestniczyć w pokazach toczenia w drewnie i obserwować pracę pasjonatów obróbki drewna. Wystawa LUBDREW&METALL stała się płaszczyzną dla rozwoju współpracy pomiędzy przedstawicielami branży, wymiany doświadczeń oraz poszerzenia grona sympatyków oryginalnych wyrobów drzewnych, prezentowanych podczas Targów LUBDOM.

 

Nagrody Targowe rozdane!

Konkursy Targowe stanowią nieodłączną cześć Targów LUBDOM. W kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2022 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną oraz 5 równorzędnych wyróżnień. Nagrodę  Targową w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2022 za aluminiowe okno dachowe OPA PLUS V2 kolanko – połączenie kolankowe otrzymała firma ALUSKY Sp. z o.o. 

 Komisja przyznała 5 równorzędnych wyróżnień w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2022:

  • za system termoizolacji cienkowarstwowej BAUTER ROOF otrzymała firma Media Market Mariusz Ćwirta,
  • za pompę ciepła VESTA otrzymała firma ZMK SAS Sp. z o.o.,
  • za kocioł ONE PLUS 8 otrzymała firma Heiztechnik Sp. z o.o.,
  • za zespół zbiorników do gromadzenia wody deszczowej BOLT otrzymała firma Przedsiębiorstwo Usługowe Trakt Krzysztof Tracz,
  • za ogrodzenie fotowoltaiczne otrzymała firma GOLDSUN Zamość.

W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2022 komisja konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody

  • Domo Okna i Drzwi
  • Simba Group Sp. Z o.o.

 

 

Tegoroczną edycję Targów odwiedziło blisko 4 tysiące zwiedzających. Organizatorzy Targów LUBDOM dziękują wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom Honorowym, Branżowym, Medialnym oraz Partnerom za współtworzenie Targów LUBDOM oraz Wystawy Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL pomimo trudnych warunków rynkowych panujących w sektorze budownictwa. Podziękowania kierujemy także do Gości, Prelegentów i Uczestników III Lubelskiego Kongresu Naukowego Designu i Architektury. Kolejna edycja Targów Budowlanych LUBDOM już 25-26 marca 2023 roku.