Organizator:

40. edycja Targów LUBDOM za nami!

Podziel się

Nowoczesne technologie smart home, bogata oferta kominków i systemów grzewczych, domy drewniane, schody, drzwi, okna, przydomowe oczyszczalnie, rośliny ogrodowe, II Lubelski Kongres Designu i Architektury z Tomaszem Pągowskim, prelekcje i wystawy. Tak właśnie prezentowała się 40 edycja Targów LUBDOM, która w dniach 2-4 października 2020 roku odbyła się w Targach Lublin.

Nowoczesne technologie smart home, bogata oferta kominków i systemów grzewczych, domy drewniane, schody, drzwi, okna, przydomowe oczyszczalnie, rośliny ogrodowe, II Lubelski Kongres Designu i Architektury z Tomaszem Pągowskim, prelekcje i wystawy. Tak właśnie prezentowała się 40 edycja Targów LUBDOM, która w dniach 2-4 października 2020 roku odbyła się w Targach Lublin.

Czas na nowe technologie i rozwiązania

Podczas trzech dni w hali Targów Lublin zaprezentowało się blisko 100 wystawców zajmujących się szeroko rozumianym budownictwem, aranżacjami, ogrodnictwem, a także projektanci wnętrz i architekci. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Targi LUBDOM cieszyły się firmy dostarczające usługi smart home. Producenci technologii nie tylko prezentowali możliwości, jakie daje dom inteligentny, ale także pokazali w jaki sposób za jego pomocą można optymalizować koszty eksploatacji domu, oszczędzić na energii elektrycznej czy ogrzewaniu. Bogatą ofertę zaprezentowali także producenci systemów kominkowych i grzewczych, którzy prezentowali zarówno tradycyjną ofertę kominków jak i biokominki, które znajdują coraz większe zastosowanie w zabudowie wielorodzinnej. 

Trendy, wzornictwo i inspiracje

W sobotę i niedzielę mogliśmy ponownie spotkać się z pasjonatami designu i wzornictwa, a wszystko za sprawą II Lubelskiego Kongresu Designu i Architektury. Na zwiedzających czekały prelekcje na temat nadchodzących trendów na najbliższy sezon oraz inspiracji bożonarodzeniowych z największych targów ChristmasWorld oraz agencji Fashion Snoops, o których opowiedział Jerzy Osika. Podczas kongresu nie zabrakło także części szkoleniowej dla wystawców na temat przygotowania stoiska na wydarzenia targowe oraz warsztatów z zakresu efektywnej komunikacji z klientem. 

Gość Specjalny Kongresu Tomasz Pągowski opowiedział o eko-świadomości w trendach wnętrzarskich, w oparciu o nurty less waste oraz zero waste. Dużo miejsca w swoim wystąpieniu poświecił także obecnej sytuacji pandemii koronawirusa i jej wpływie na świadome planowanie naszej przestrzeni domowej, która niejednokrotnie w ostatnich miesiącach stała się dla nas także home office.  Była to również idealna okazja do spotkania się z naszym gościem w specjalnie przygotowanej strefie i porozmawiania o swoich wnętrzarskich inspiracjach. 

Profesjonaliści wzięli także udział w debacie „Po co nam design?”, podczas której rozmawialiśmy o roli zaprojektowanego wnętrza oraz corocznych zmianach trendów. Drugi dzień kongresu należał do architektów, który dyskutowali o architekturze współczesnych obiektów użyteczności publicznej i jej roli w kształtowaniu przestrzeni życia społecznego. 

Wystawy na Targach LUBDOM - kolory, pasja, młodość i doświadczenie

 

Targom LUBDOM towarzyszyły liczne wystawy. Zwiedzający mogli podziwiać malarstwo Jana Sorba – zmarłego artysty tworzącego na emigracji. Obszerną wystawę zaprezentowali także architekci z Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP na temat obiektów użyteczności publicznej na terenie regionu lubelskiego. Zaprezentowano również makiety dyplomowe studentów architektury Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości i Administracji, dyplomy specjalności aranżacja wnętrz Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania oraz wystawę cegieł z lubelskich cegielni XIX i XX w. z kolekcji Małgorzaty Michalskiej – Nakoniecznej.

Spotkanie branży drzewnej i metalowej

Razem z Targami LUBDOM odbyła się 9. edycja Targów Obróbki Drewna i Metalu LUBDREW & METALL. Była to idealna okazja do zapoznania się z maszynami do obróbki drewna i metalu, narzędziami ręcznymi oraz elektronarzędziami oraz możliwość sprawdzenia ich podczas pracy. Tegoroczna edycja została rozszerzona o maszyny i usługi dla przemysłu metalowego. Połączenie tych dwóch branż pozwala na możliwość kooperacji pomiędzy różnymi gałęziami przemysłu. Targi są idealną platforma do wymiany doświadczeń i wiedzy eksperckiej. Ważnym punktem wydarzenia było uroczyste podpisanie porozumienia między Polskim Klastrem Budowlanym i Oddziałem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Tarnobrzegu Euro-Park Wisłosan.

Nagrody Targowe rozdane!

Nieodłącznym elementem Targów jest konkurs targowy. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach: „Produkt Roku” oraz „Forma Promocji Targowej”. W kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2020 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną za Zestaw Zabawkowy City Pastel firmie Simba Place Zabaw. Komisja przyznała trzy wyróżnienia w tej kategorii:

W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2020 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną firmie PUIDUKODA POLSKA sp. z o.o.

W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDREW & METALL 2020 Komisja Konkursowa przyznała nagrodę główną forum Kornikowo.pl

Tegoroczną edycję targów odwiedziło blisko 3 tysiące osób. Organizatorzy dziękują wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom Honorowym, Branżowym, Medialnym oraz Partnerom za współtworzenie Targów LUBDOM oraz Targów LUBDREW & METALL w tym wyjątkowo trudnym czasie pandemii koronawirusa. Termin kolejnej edycji wydarzenia podamy niebawem.