MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Prelegenci


Piotr Polk - aktor, który 21 lat temu rozpoczął przygodę z projektowaniem i tworzeniem. Dziś ma już na swoim koncie 113 mebli. Są kanapy, szafy, biblioteki, fotele, komody, stoliki i jego ulubione konsolki. Artysta opowie o swojej niecodziennej pasji, której owocem jest autorska kolekcja mebli New Classic Design byPolk. 



Jerzy Osika - trener o międzynarodowej renomie. Gościł na wielu konferencjach branżowych, m. in.w Los Angeles, Toronto, Hongkongu, Mumbaiu, Frankfurcie, Lipsku, Walencji, Porto czy Kijowie. Jest jurorem krajowych i zagranicznych konkursów: Diament Meblarstwa, Ekspozycja Roku, PRCH Retail Awards, Global Innovation Awards w Chicago czy RetailMe Awards w Dubaju. Od ponad 20 lat za pośrednictwem swojej firmy Promedia dostarcza przedsiębiorstwom z branży wyposażenia wnętrz ciekawych rozwiązań, które mają na celu zwiększenie jakości proponowanych przez nie usług.





dr Joanna Hołda - dyrektor Lubelskiego Instytutu Designu LPNT S.A, nauczyciel akademicki (Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie)



dr Paulina Zarębska- Denysiuk - społeczniczka, animatorka społeczna, nauczycielka. Od 2008 r. w zarządzie Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Należy do Forum Kultury Przestrzeni i Rady Kultury Przestrzeni. Była pomysłodawczynią i współautorką "Handlowych świąt ulic", które miały na celu promowanie rzemieślników i sklepów przy historycznych ulicach miasta: Zamojska i Lubartowska. Jako animatorka społeczna pracowała w ramach "Podwórka na temat. Czarujemy Dzielnicę Dziesiątą" z lokalną społecznością i zmieniała z mieszkańcami podwórko przy ul. Kunickiego. Była autorką i od dwóch lat współrealizuje projekt realizowany przez UM Lublin, związany z metamorfozą lokali usługowych przy ul. Lubartowskiej, co ma wpłynąć na ożywienie gospodarcze i poprawę wizerunku tej ulicy. W ramach Lubelskich Dni Modernizmu, na drodze warsztatowej razem z grupą odtwarzała "Pokój z lat 60." prezentowany w Trasach Zamkowych. Od 2014 roku prowadzi Małą Akademię Designu czyli warsztaty wokół projektowania dla dzieci i dorosłych. Prywatnie kolekcjonuje design z lat 50-70.




Małgorzata Czapla - absolwentka wydziału Architektury Wnętrz oraz Architektury i Urbanistyki W Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, właścicielka Pracowni Projektowania M.Czapla Design, oraz największego na Lubelszczyźnie showroomu - Magia Wnętrz w Puławach, propagatorka nowych materiałów i technologii we wnętrzach, w tym technologii VR.






Małgorzata Kubaszewska - zafascynowana technologią i architekturą wnętrz, 6 lat temu związała się z firmą tworzącą programy do projektowania CAD Projekt K&A.



Małgorzata Zofia Michalska-Nakonieczna - historyk sztuki, doktorantka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, gdzie pisze pracę dotyczącą rewitalizacji miast, wieloletni pracownik Muzeum Wsi Lubelskiej. Brała udział w wielu programach badawczych i edukacyjnych oraz projektach, m. in. „Miasteczko prowincjonalne Europy Środkowej w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie. Etap I”. Autorka publikacji z zakresu historii architektury i kultury XIX i XX w., ochrony krajobrazu kulturowego i etnografii. Nauczyciel akademicki WSPA i Politechniki Lubelskiej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu rewitalizacji, ochrony zabytków i krajobrazu kulturowego, historii architektury i sztuki. Członek Stowarzyszenia Historyków Sztuki. Zainteresowania naukowe to historia architektury i urbanistyki XIX i XX w., etnografia Lubelszczyzny, historia społeczności żydowskiej w Polsce. Wielbicielka kultury, sztuki i mody okresu międzywojennego. Kolekcjonerka przedmiotów kultury materialnej, m in. sygnowanych wieszaków i cegieł. Autorka programu nauczania i opiekunka kierunku Projektowanie Wnętrz w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie.



dr Natalia Przesmycka - dr inż. architekt. Czynny zawodowo architekt, od 2016 roku członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP, od 2018 roku członek Lubelskiej Okręgowej Rady IARP - zastępca Przewodniczącego oraz członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej, członek Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków o. Lublin. Od 2004 roku zatrudniona w Politechnice Lubelskiej. W ramach działalności zawodowej architekta, autorka i współautorka projektów zagospodarowania przestrzeni publicznych, powstających w wyniku partycypacji społecznej i współpracy z radami dzielnic (np. Bronowice, Tatary, Poręba), budynków usługowych i mieszkaniowych (jednorodzinnych i wielorodzinnych), koncepcji urbanistycznych; autorka szeregu projektów w zakresie modernizacji obiektów służby zdrowia, a także projektów wnętrz obiektów komercyjnych oraz ekspertyz specjalistycznych z zakresu architektury.






Paweł Adamiec - architekt krajobrazu, artysta wizualny. Wykładowca Instytutu Architektury Krajobrazu KUL - koordynator kierunku Design Miejski.






Sabina Mazurek- Zawadzka - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Wykładowca Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania. Interdyscyplinarna projektantka. Przez wiele lat główny projektant marki modowej Sagan. Projektowała dla takich firm jak Caterina, Leo Lazzi, Aryton, Molton, Sunreeff Yachts, Paprocki & Brzozowski i wiele innych. Od 10 lat prowadzi własne biuro projektowania wnętrz, które oprócz wnętrz prywatnych szczególnie ukochało sobie wnętrza użyteczności publicznej.