MLT

Fundamenty zalane. Trwają ciężkie prace.

Zapraszamy wkrótce

Edycja 2018

Okna, drzwi, dachy, kominki, piece i podłogi, materiały budowlane, meble, kwiaty i dekoracje, projekty i budowa domów, maszyny dla obróbki drewna – tak w skrócie można opisać Targi LUBDOM, Targi Mieszkań i Nieruchomości oraz Targi LUBDREW, które odbyły się 23-25 marca 2018 roku w Targach Lublin.

Wszystko dla domu i ogrodu
Podczas Targów LUBDOM zdecydowany prym wiodła branża budowlana. Swoją ofertę zaprezentowali m.in. dostawcy materiałów i chemii budowlanej, stolarki drzwiowej i okiennej, systemów wykończeniowych, wszelkich instalacji czy dachów. Dużą reprezentację stanowili producenci pieców nowej generacji. Nie zabrakło też nowoczesnych rozwiązań związanych z budownictwem pasywnym i ekologicznym, domem inteligentnym, systemami bezpieczeństwa. Szeroki asortyment zaprezentowały firmy z branży wnętrzarskiej m.in. sprzedawcy podłóg, schodów, mebli dla domu i biura, oświetlenia i dekoracji. Atutem targów jest możliwość obejrzenia większości oferowanych produktów na żywo. – Tutaj można dotknąć każdej deski, zobaczyć jak wygląda ułożona podłoga. Człowiek obejrzy, postawi nogę i wie, że ta podłoga będzie na lata. Wybór z katalogu to już nie to samo – mówi Pan Jacek. - To bardzo istotne z punktu widzenia klientów. Budowa domu (lub generalny remont) jest naprawdę dużą inwestycją, a każda decyzja wymaga gruntowanego przemyślenia. I my wspólnie z wystawcami pomagamy ją podjąć – podsumowuje Adam Głowacki – Dyrektor Targów LUBDOM. Na targach nie mogło zabraknąć oferty dla ogrodu – kwiaty, krzewy, trawy ozdobne, altany czy meble ogrodowe to tylko niektóre z produktów zaprezentowanych w strefie ogrodniczej.

Konferencje, pokazy i inne atrakcje
Jak co rok, ekspozycji targowej towarzyszył panel konferencyjny. Podczas tragów odbyła się konferencja dotycząca zagospodarowania przydrożnych terenów zielonych, debata poświęcona zagadnieniom związanym ze smogiem czy debata o kształtowaniu jakości przestrzeni naszego życia. Nie zabrakło również pokazów na żywo. Zespół dekarzy zaprezentował montaż dachu pokazując najdrobniejsze szczegóły i detale, parkieciarze pokazali proces barwienia podłóg drewnianych olejami koloryzującymi, zaś w związku z powrotem kafli „do łask” zdunowie pokazali w jaki sposób można wykorzystywać ten materiał aby nadać wnętrzu nowoczesny charakter. Przebieg targów uświetnił koncert orkiestry dekarskiej. Muzycy wystąpili w tradycyjnych strojach dekarzy, a koncert zakończył się uroczystym przemarszem po hali targowej. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Wystawa "Konkursowe realizacje architektoniczne Lublina - od historii do współczesności".

Mieszkanie czy dom?
Wspólnie z Targami LUBDOM odbyły się Targi Mieszkań i Nieruchomości. Jak prezentowała się oferta Wystawców? Nowoczesne mieszkania i apartamenty w centrum Lublina, nad Zalewem Zemborzyckim, na Węglinie czy na Sławinku, domy w zabudowie szeregowej, bliźniaczej i wolnostojące – zarówno w mieście jak i pod miastem. Nie zabrakło też usług dla indywidualnych inwestorów, którzy mają własną działkę, a chcą zbudować dom w stanie surowym, deweloperskim lub „pod klucz”. Zwiedzający mogli skorzystać również z porad doradców finansowych i kredytowych.

LUBDREW – spotkanie branży drzewnej i meblarskiej w Lublinie
Efektem koncentracji branż - budowlanej oraz drzewnej - jest prezentacja kompleksowej oferty dopasowanej do potrzeb zwiedzających oraz rozwój kooperacji pomiędzy firmami różnych specjalności. Profesjonaliści z branży drzewnej, którzy odwiedzili Targi Obróbki Drewna LUBDREW mieli możliwość zapoznania się z nowościami technologicznymi na rynku maszyn i urządzeń do obróbki drewna, uzyskania informacji odnośnie ich funkcjonowania, a także obejrzenia pracy urządzeń na żywo. Dużą popularnością cieszyły się warsztaty pod nazwą „Innowacje w produkcji mebli małoseryjnych i jednostkowych, a wpływ na zwiększenie zysków i usprawnienie produkcji” dedykowane producentom z szeroko pojętej branży mebli skrzyniowych. W trakcie spotkania uczestnicy obejrzeli pokaz zastosowania maszyn CNC, zaś kilku ochotników wzięło udział w konkursie składania mebli na czas.

Nagrody w konkursach targowych
Nieodłącznym elementem Targów jest konkurs targowy. Nagrody wręczono w dwóch kategoriach konkursowych: „Produkt Roku” oraz „Forma Promocji Targowej”. Nagrodę Targową w kategorii Produkt Roku Targów LUBDOM 2018 za okno Alu Look (producent MS Okna) otrzymała firma Studio Okien i Drzwi DOMO Marcin Czarnota z Kraśnika. Komisja Targowa przyznała dwa wyróżnienia w tej kategorii:
Firmie DYŚ z Lublina za pompę ciepła GTD HP-15 (producent Heating Polska)
Firmie FAMAR Nowoczesne Technologie (Chojnów) za szkło piankowe (producent A-Glass).
W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDOM 2018 komisja konkursowa przyznała dwie równorzędne nagrody firmom: STUDIO PODŁÓG Z53 oraz GALABETON BŁAŻEJ KOSTRZEWA. W kategorii Forma Promocji Targowej Targów LUBDREW 2018 nagrodę główną otrzymała firma INFOTEC CNC Sp. z o.o. zaś w kategorii Forma Promocji Targowej Targów Mieszkań i Nieruchomości 2018 główna nagroda została przyznana firmie DOMLUBLIN.

Podczas trzech dni Targi odwiedziło 8318 osób. Organizatorzy dziękują wszystkim Zwiedzającym, Wystawcom, Współwystawcom, Patronom Honorowym, Branżowym, Medialnym oraz Partnerom za współtworzenie Targów LUBDOM, Targów Mieszkań i Nieruchomości oraz Targów LUBDREW. Kolejna edycja targów odbędzie się w dniach 22-24 marca 2019 r.