Prelegenci
inż. arch. kraj. Aleksandra Fabisiak
inż. arch. kraj. Aleksandra Fabisiak
Jestem magistrantką kierunku architektury krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Brałam udział w „Landscape Group Discussion” na IPB University w Bogorze, wymianie studenckiej na University of Zagreb i interdyscyplinarnym projekcie na Technical University of Valencia. Ostatnie pół roku spędziłam na wiedeńskim University of Natural Resources and Life Sciences. Praktyczną wiedzę zdobywałam m.in. w Biurze architektury i planowania przestrzennego m.st. Warszawy. Zainteresowania: urbanistyka, zielona infrastruktura i gender mainstreaming.
Łukasz Wołek
Łukasz Wołek
Absolwent Szkoły Strategii Marki SAR i certyfikowany Social Media Ninja. Z wykształcenia
magister automatyki i robotyki AGH. Pracował dla marek takich jak Tesco, IKEA,
Remington, Russell Hobbs, Beskidzkie, Góralki, Verbena, Caparol, Śnieżka, Vidaron, Urząd
Marszałkowski Woj. Małopolskiego, NCBiR. Posiada szerokie doświadczenie w
kampaniach reklamowych, programach lojalnościowych B2B, loteriach promocyjnych oraz
w technologiach webowych.
Jako prelegent występował na konferencjach Nowoczesny Trade Marketing, Bitspiration,
Internet BETA, IAB Showcase, EKG Reklamy, prowadził wykłady na UJ, UEK oraz na
Uczelni Łazarskiego. Aktualnie rozwija podcast Grupy Eura7 “Marketing ludzkim głosem”,
prowadzi webinary oraz wspiera inicjatywę Tato.Net.
Prywatnie mąż Bernadetty, ojciec Zuzanny, Samuela, Jakuba, Adama i Magdaleny, miłośnik
przyrody i wykorzystania sztucznej inteligencji w automatyzowaniu procesów
biznesowych i w… sztuce. W wolnym czasie wykorzystując sztuczną inteligencję tworzy
obrazy i przenosi je na płótno.
https://www.linkedin.com/in/lukaszwolek/
https://www.facebook.com/lukaszwolek
https://www.instagram.com/lukaszwolek/
Dominika Okoń
Dominika Okoń
Jestem studentką architektury na Oxford Brookes University w Anglii. Jestem ambasadorem studenckim na mojej uczelni. Interesuję się projektowaniem modernizacyjnym i możliwością dawania budynkom drugiego życia. Obecnie pracuję nad projektem regeneracyjnym na uniwersytecie, w ramach którego modernizuję istniejący budynek w Oksfordzie. Interesuję się również materiałami regeneracyjnymi i tym, jak zbliżają one do siebie zarówno środowisko naturalne, jak i ludzkie. Fascynują mnie społeczne i kulturowe aspekty architektury, jej wpływ na społeczeństwo i to, w jaki sposób można ją wykorzystać jako narzędzie do rozwiązywania problemów społecznych. Dla mnie architektura kształtuje nie tylko przestrzenie, w których żyjemy, ale także nas jako ludzi.
Małgorzata Okoń-Grotowska
Małgorzata Okoń-Grotowska
Zajmuje się oceną i konserwacją zabytków, specjalizuje się w historycznych posadzkach drewnianych. Na swoim koncie ma takie realizacje jak Zamek w Książu, Zamek w Janowie Podlaskim, Zamek w Lublinie, Pałac w Jabłonnej, Pałac Czartoryskich, Pałac w Kozłówce. Specjalista eko-designu, projektowania w rozwoju zrównoważonym, smart designu. Prowadzi badania nad upcyklingiem, ma na koncie wdrożenia przemysłowe projektów mebli w metodologii upcyklingu. Designer i projektant mebli, laureat wielu nagród.
Mateusz Majewski
Mateusz Majewski
Magister sztuki, tytuł uzyskany na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Studiował także Projektowanie Ubioru na KSA w Krakowie. Dotychczas pełnił funkcje grafika kreatywnego w ogólnopolskiej sieci retailowej współpracując z marketerami w tworzeniu doświadczenia klienta oraz wdrożeniu nowych linii produktów. Współpracuje z IKEA Polska jako projektant wnętrz i grafiki, obecnie zatrudniony na stanowisku menedżerskim odpowiada za wypracowanie oraz wdrażanie akcji komercyjnych, witalności i sezonowości. Wykładowca Lubelskiej Szkoły Sztuki i Projektowania na specjalności aranżacja wnętrz i projektowanie graficzne. Jako freelancer współpracuje z klientami indywidualnymi, deweloperami oraz instytucjami tworząc projekty graficzne i aranżacje wnętrz. Interesuje się cyfrowym malarstwem oraz psychologią designu. Kocha fotografię i magię programów graficznych. Lubi uczyć się i dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Strona www: www.mateuszmajewski.eu
Piotr Beer
Piotr Beer
Rozprawę doktorską wykonał i obronił w formie co-tutelle w 1998 roku w SGGW w Warszawie oraz ENSAM Cluny we Francji. Stopień naukowy dra hab. uzyskał 2002 roku w WTD UP w Poznaniu. Od 2009 roku jest profesorem tytularnym. Osiągnięcia: publikacje w języku obcym – 89, wdrożenia – 3, patenty i wynalazki – 9, projekty międzynarodowe – 16, projekty krajowe – 21, nagrody rektorskie – 5. Promotor 6 zakończonych prac doktorskich, w tym 2 z wyróżnieniem, w WTD SGGW w Warszawie, WTD UP w Poznaniu i WM PŁ w Łodzi. W pracy naukowo-dydaktycznej zajmuje się głównie wybranymi konstrukcjami i technologiami produkcji materiałów drewnopochodnych oraz mebli. Jednymi z głównych osiągnięć jest opracowanie wraz z zespołami płyt wiórowo-pilśniowych oraz okleinowania asymetrycznego elementów płytowych meblarskich. Oba rozwiązania technologiczne czekają na etap wdrożenia.
Paweł Adamiec
Paweł Adamiec
Wykładowca architektury krajobrazu KUL (Katedra Kształtowania i Projektowania Krajobrazu). Opiekun kierunku florystyka w SPPSS w Lublinie. Specjalizuje się w projektowaniu i kształtowaniu terenów osiedli mieszkaniowych oraz w designie miejskim. Prowadzi badania dotyczące estetyzacji przestrzeni publicznych oraz preferencji mieszkańców, co do zieleni w miastach.
mgr inż. architekt Maria Balawejder-Kantor
mgr inż. architekt Maria Balawejder-Kantor
Mgr inż. architekt Maria Balawejder-Kantor ma liczne dokonania w zakresie rewaloryzacji zabytków, a także w projektowaniu obiektów, w których dźwięk, obraz i światło stawiają szczególne zadania przed architektami.
Oprócz uprawnień projektowych ma również tytuł rzeczoznawcy budowlanego nadany przez IARP. Wysoko ceni pracę zespołową i aktywność społeczną.
Jest członkiem Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. W latach 210-2018 przewodniczyła Lubelskiej Okręgowej Radzie IARP, a w obecnej kadencji jest członkiem Rady.
Równolegle z rozpoczęciem pracy zawodowej została przyjęta do Stowarzyszenia Architektów Polskich. Poprzez zaangażowanie w działalność oddziału lubelskiego powierzano jej również funkcje na forum ogólnopolskim, gdzie przez kilka kadencji była sekretarzem Głównego Sądu Koleżeńskiego, później sekretarzem Głównej Komisji Rewizyjnej SARP. Obecnie jest członkiem Kolegium Sędziów Konkursowych SARP Oddział Lublin.
Współwłaściciel i prezes Zarządu Autorskiego Biura Architektury Investprojekt-Partner 6 Sp. z o.o. w Lublinie, w ramach którego jest współautorem licznych projektów i realizacji obiektów architektonicznych, cieszących się dobrą opinią inwestorów i użytkowników.
Z Targami Lublin S.A. współpracuje nieprzerwanie od 2013 r., m. in. w roli pomysłodawcy i kuratora wystaw obiektów realizowanych na terenie regionu lubelskiego wg projektów architektów – członków Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP; w bieżącym roku wystawy prezentującej wielorodzinne budynki i zespoły mieszkaniowe. Wielokrotnie uczestniczyła w debatach targowych o architekturze.
Tymoteusz Toczyński
Tymoteusz Toczyński
Jestem absolwentem ASP im. J. Matejki w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz na Katedrze Projektowania Mebli i Elementów Wyposażenia Wnętrz.
Wcześniej ukończyłem PLSP w Częstochowie na kierunku projektowanie graficzne.
Zajmuje się malarstwem tradycyjnym, projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, fotografią, modelowaniem 3d, szeroko pojętym designem.
Moje zainteresowania - sztuka, architektura, tenis, militaria, muzyka gitarowa, historia średniowieczna i II wojny światowej.
https://tymonto.wixsite.com/my-site-1
Natalia Przesmycka
Natalia Przesmycka
Natalia Przesmycka (1979), dr hab. inż. architekt. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej (2003). Ukończyła podyplomowe studia Master of European Urban Design, (European Urban Design Laboratory Tilburg 2007) oraz na kierunku Malarstwo (UMCS 2021). Studia doktoranckie na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. W 2010 roku uzyskała tytuł dr inż. nauk technicznych, architektura, specjalność: urbanistyka, temat pracy – Przeobrażenia urbanistyczne Lublina w latach 1815-1939, zaś w 2020 roku stopień doktora habilitowanego nauk technicznych w dyscyplinie architektura i urbanistyka. W latach 2018-2020 członek Głównej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej. Autorka ponad 40 publikacji naukowych i popularyzatorskich, promotor prac dyplomowych inżynierskich i magisterskich. Stale współpracuje z czasopismami branżowymi.
Od 2004 roku zatrudniona na Politechnice Lubelskiej. Obecnie profesor na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej, kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego. Czynny zawodowo architekt - członek Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów RP, obecnie z-ca przewodniczącego Rady LOIA. Stara się łączyć zainteresowania naukowe z praktyką projektową i działać na rzecz współpracy środowiska zawodowego z uczelniami. Autorka szeregu projektów zagospodarowania przestrzeni publicznych, budynków usługowych i mieszkaniowych oraz modernizacji obiektów służby zdrowia.
Maciej Grotowski
Maciej Grotowski
Jestem studentem Uniwersytetu Warszawskiego, wydziału MIM, kierunku Bioinformatyka. W kręgu moich zainteresowań znajduje się stosowanie modeli w celu opisania, zrozumienia oraz nauczania zachowań systemów biologicznych w tym ludzi i miast. Studiując Bioinformatykę uczę się używać narzędzi z zakresu statystyki, teorii gier i teorii grafów, aby szukać odpowiedzi na zagadnienia łączące dziedziny genetyki i biochemii z ekologią i projektowaniem środowiska człowieka.